Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej


informacje adresowe PCIT
O nas…
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej działa w strukturach organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Limanowej.
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej swoją działalność rozpoczęło w 2008 roku, mieściło się wtedy na parterze Budynku Starostwa Powiatowego. Od 2011 roku działa w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej i ma swoją siedzibę w „Buzodromie”  – tak potocznie nazywane jest PCIT w Limanowej, od nazwiska architekta, który zaprojektował ten element dekoracyjny. Niecodzienny budynek usytuowany jest w samym centrum stolicy powiatu, na limanowskim rynku.
zdjęcie wnętrza informacji turystycznej
Działalność Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej
Do główny zadań PCIT należy obsługa ruchu turystycznego oraz promocja Powiatu Limanowskiego, pracownicy udzielają wyczerpujących informacji zarówno turystom krajowym, zagranicznym, jak i mieszkańcom powiatu i okolic przekazując aktualne informacje na temat walorów krajoznawczo- turystycznych, kulturowych oraz rekreacyjnych Limanowszczyzny.
Turyści mogą uzyskać potrzebne informacje na cztery sposoby – bezpośrednio w centrum, za pośrednictwem poczty elektronicznej, rozmowy telefonicznej i poczty tradycyjnej. Odwiedzający mają dostęp do bezpłatnych materiałów promocyjnych, ulotek, folderów, planów miasta, w różnych wersjach językowych. Dotyczą one nie tylko powiatu limanowskiego, ale całego regionu Małopolski. Bezpłatne jest również korzystanie z Internetu, zwiedzanie mini galerii, w której znajdują się obrazy, rzeźby oraz inne dzieła lokalnych artystów.
Poza podstawową działalnością,  PCIT realizuje szereg dodatkowych działań. Przede wszystkim należy zwrócić  uwagę na działalność edukacyjną placówki – pracownicy PCIT organizują zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich z terenu powiatu limanowskiego na temat działalności placówki i roli informacji turystycznej. Przygotowują występy zespołów regionalnych i degustacje miejscowej kuchni; pokazy rękodzieła ludowego; wystawy studentów Politechniki Krakowskiej; spotkania z autorami książek dotyczących regionu. Uczestniczą w Targach Turystycznych oraz Festiwalach Funduszy Europejskich . Powiatowe Centrum Informacji jest współwydawcą materiałów promocyjnych Powiatu Limanowskiego.
W placówce „IT” dyżury pełni też przewodnik Oddziału Limanowskiego PTTK mający uprawnienia przewodnika beskidzkiego oraz terenowego na woj. małopolskie i pilota wycieczek. Współpraca z PTTK pozwala na wspólne organizowanie imprez oraz wypraw w góry, a także wspieranie się poprzez wzajemne przekazywanie materiałów informacyjnych.

Godziny otwarcia
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej znajduje się na limanowskim rynku (budynek „Buzodromu”) i jest otwarte  : w sezonie:  maj – wrzesień: 9:00 – 17:00 (pon. -pt.), czerwiec – wrzesień: 11:00 -17:00 (sob.-ndz) , poza  sezonem: październik – kwiecień 8:00 – 16:00 (pon.-pt). Dodatkowo w okresie ferii zimowych styczeń – luty: 11:00 -17:00 (sob.-ndz).

Dane do kontaktu z PCIT Limanowa:

tel. 18 3375 800

email: pcit@powiat.limanowski.pl


Szerokość geograficzna

N 49° 42’22.524 ”
Długość geograficzna
E 20° 25′ 16.31”
Nagrody
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej w 2013 r. otrzymało II miejsce w kategorii trzech gwiazdek w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej działające przy Starostwie Powiatowym w Limanowej zaprasza wszystkich właścicieli podmiotów z branży turystycznej funkcjonujących na terenie Powiatu Limanowskiego do zgłaszania chęci umieszczenia informacji na temat ich działalności na stronie internetowej Powiatu Limanowskiego.
Nabór jest prowadzony w sposób ciągły nieodpłatnie.

Przedmiotowe informacje zostaną umieszczone w prowadzonej przez PCIT bazie turystycznej oraz będą wykorzystywane do nieodpłatnej promocji na stronie internetowej www.powiat.limanowski.pl oraz w innych kanałach promocji (wydawnictwach, aplikacjach turystycznych, innych).

Wszystkie niezbędne informacje prosimy wysyłać na adres pcit@powiat.limanowski.pl.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content