Długi weekend Majowy w Powiecie Limanowskim

29 kwietnia 2024 r.

Piękny, wiosenny miesiąc maj rozpoczynamy świętowaniem uroczystości: 1 maja – Święto Pracy , 2 Maja – Narodowy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. Wiele osób spędza majówkę i czas wolny aktywnie. Powiat Limanowski jest miejscem, w którym bliskość natury i aktywny wypoczynek w plenerze łączy się z dostępnością wielu miejsc i zabytków, będących świadkami historii regionu.

Oprócz malowniczych pieszych szlaków turystycznych, w tym szlaków tematycznych Beskid Wyspowy oraz Gorce zwiedzić można na rowerach. Wielofunkcyjne  Trasy Wokół Góry Mogielica – „Aktywna Mogielica” , będące częścią sieci szlaków turystycznych i rowerowych Velo Limanowski oraz pozostałe szlaki rowerowe regionu z pewnością zainteresują miłośników kolarstwa. W sezonie wiosenno –  letnim Trasy Góry Mogielica tras mogą korzystać nie tylko rowerzyści, ale też biegacze, miłośnicy wędrówek pieszych i w stylu nordic walking.

Na gości wypoczywających w Beskidzie Wyspowym oraz Gorcach, czekają do odkrycia także liczne atrakcje,  wśród nich obiekty historycznej  architektury, perły kultury oraz  atrakcje przyrodnicze pozwalające poznać świat przyrody naszego regionu.

TUTAJ można zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną regionu, znaleźć wiele przydatnych informacji i wiadomości, które ułatwią zaplanowanie pobytu.

Na majówkę zapraszamy do Powiatu Limanowskiego!