Szlaki tematyczne

Powiat Limanowski jako „Serce Beskidu Wyspowego”, oferuje wiele propozycji aktywnego spędzenia wolnego czasu. Ciekawym i cieszącym się coraz większą popularnością sposobem odkrywania bogactwa Ziemi Limanowskiej są tzw. szlaki tematyczne – stworzone z myślą o pasjonatach, którzy odpoczynek w powiecie limanowskim chcą połączyć z poszerzaniem swojej wiedzy, zdobywaniem nowych umiejętności i doświadczeń.

I tak np. miłośnicy historii będą mogli poznawać burzliwą przeszłość regionu wybierając np. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej lub Szlak Partyzancki II Wojny Światowej – 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Spragnionym kontaktu z górską przyrodą oraz zapierających dech w piersiach plenerów „beskidzkich wysp” gorąco polecamy Główny Szlak Beskidu Wyspowego wiodący przez najważniejsze szczyty górskie. Warto wybrać się w podróż również szlakami papieskimi, podążając śladami Jana Pawła II, wielkiego miłośnika tutejszych gór.

Na amatorów kultury i sztuki czeka m.in. Szlak Architektury Drewnianej, na którego trasie można odnaleźć prawdziwe perły – zabytkowe kościoły oraz dwory wplecione w malowniczy krajobraz beskidzkich miejscowości. To tylko niektóre ze szlaków, które zapewniają nie tylko wspaniałe wrażenia dla całej rodziny, ale też pozwolą każdemu jeszcze bardziej poznać i pokochać powiat limanowski.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem szlaków tematycznych, którymi można podróżować po ziemi limanowskiej. Tę formę turystyki szczególnie polecamy osobom, które dopiero poznają nasz region, poszukując nieszablonowych form spędzenia czasu w Beskidzie Wyspowym i Gorcach.

 

->Główny Szlak Beskidu Wyspowego – Beskidzkie Wyspy

-> Szlaki Papieskie w Beskidzie Wyspowym i Gorcach

->Szlak Architektury Drewnianej  w Powiecie Limanowskim

->Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej

->Szlak Armii Krajowej na Ziemi Limanowskiej

->Ścieżka Edukacyjno-Turystyczna, Szlak Partyzanckim II Wojny Światowej – 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku

->Ścieżka Historyczno-Edukacyjna 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Słopnicach

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content