Już jest rozbudowana turystyczna aplikacja mobilna Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubinu

Plakat z napisem Turystyka

W grudniu została odebrana aplikacja mobilna wykonana w ramach mikroprojektu „Cyfrowe dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”.

Transgraniczny e-przewodnik  po Powiecie Limanowskim i Dolnym Kubinie to rozbudowana aplikacja mobilna zawierająca prezentację atrakcji turystycznych, prezentację szlaków turystycznych, prezentację twórców rzemiosła i innych artystów, prezentację produktów lokalnych, zakładki: planner, ludzie, produkty lokalne, portale społecznościowe, audio przewodnik, mechanizm notyfikacji, skaner kodów QR, prognoza pogody, infrastruktura, baza turystyczna, o regionie, filtry i kategorie.

Przewodnik jest dostępny w dwóch wersjach językowych: polskiej i słowackiej. Aby uruchomić wersję słowacką należy ustawić język domyślny w telefonie na język słowacki. Aplikacja posiada także rozszerzoną rzeczywistość, panoramy sferyczne.


W aplikację zostały wgrane także 4 transgraniczne questy turystyczne – zagadki turystyczne po Powiecie Limanowskim i Dolnym Kubinie w formie interaktywnej gry terenowej.

Questy zostały przygotowane podczas warsztatów terenowych prowadzonych przez specjalistów zajmujących się tworzeniem zagadek wierszowanych. Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni specjaliści z branży turystycznej działający w mieście Limanowa i Mszanie Dolnej oraz w Dolnym Kubinie. Były to osoby posiadające rozległą wiedzę historyczną i turystyczną z miejsca, w którym odbywał się quest.

W ramach projektu zamontowano także 50 beaconów w Powiecie Limanowskim i Dolnym Kubinie – innowacyjne nadajniki przy atrakcjach turystycznych za pośrednictwem których przy pomocy systemu bluetooth będą rozsyłane przez wykonaną aplikację treści turystyczne do turystów przebywających w Powiecie Limanowskim i Dolnym Kubinie.

Nowością są także google cardboards tj. okulary do odtwarzania wirtualnych treści turystycznych, w tym panoram sferycznych. Wykonano 10 takich panoram, które zostały wgrane w aplikację. Można je obejrzeć za pomocą okularów Google cardboards.  Mechanizm ten działa w oparciu na konstrukcji aparatu do oglądania obrazów przestrzennych, wykorzystując stereoskopowy obraz wyświetlany za pomocą smartfona. Umożliwiają one oglądanie panoram sferycznych oraz spacerów wirtualnych dostarczając dodatkową moc wrażeń i zabawy. Jest to innowacyjna forma prezentowania treści turystycznych.


Google cardboards będą dostępne w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej oraz w Informacji Turystycznej w Dolnym Kubinie.

Aplikację można pobrać na system Android oraz na system iOS

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020

   

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content