Konferencja i warsztaty Zaadoptuj rzekę kwiecień 2007

Powiatowe Centrum Ekologiczne wraz z Klubem Gaja

“Zaadoptuj rzekę”

“Edukacja Ekologiczna młodzieży szansą zrównoważonego rozwoju”

Zapraszają na konferencję pn.

W związku z powołaniem do życia Programu Promocji Segregacji Odpadów i Ochrony Środowiska w Powiatowym Centrum Ekologicznym działającym w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej pragniemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału drugiej już konferencji organizowanej w ramach tego Programu.

W pierwszej części chcemy Państwu przedstawić projekt Stowarzyszenia Klub Gaja pn. “Zaadoptuj rzekę” i przypadające z tego tytułu możliwości dla szkoły, dzieci i nauczycieli.

Drugim tematem spotkania są warsztaty pn. “Edukacja ekologiczna młodzieży szansą zrównoważonego rozwoju”. Uczetnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz płyty CD zawierające 22 prezentacje multimedialne i przykładowe konspekty oraz pomoc dydaktyczną dla nauczycieli i animatorów edukacji ekologicznych. Projekt jest realizowany w ramach programu 13.4 wspierania realizacji programów edukacyjnych poprzez produkcję pomocy dydaktycznych

Materiały edukacyjne zostały przygotowane dla nauczycieli szkół podstawowych, imnazjalnych i ponadpodstawowych przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego a sfinalizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Konferencja i warsztaty odbędą się w dniu 13 kwietnia 2007 o godz. 11.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej (sala konferencyjna)

godz. 11.00 Przywitanie gości. Pan Jacek Bożek Prezes Klubu Gaja przedstawi projekt “Zaadoptuj rzekę” oraz inne projekty realizowane przez Stowarzyszenie.

godz. 12.15 Warsztaty pn. “Edukacja ekologiczna młodzieży szansą zrównoważonego

rozwoju” – rozdanie materiałów edukacyjnych oraz sposób ich wykorzystania.

Warsztaty oraz materiały edukacyjne są bezpłatne. Liczba materiałów ograniczona.