Promocja

Promocja Powiatu

Dofinansowanie imprez

Multimedia

Galeria

 

Na skutek działań władz powiatu w zakresie promocji turystycznej regionu wydane zostały foldery prezentujące walory turystyczne całego regionu, a także foldery tematyczne przedstawiające m.in. gospodarstwa agroturystyczne, szlaki turystyczne, zabytki sakralne, kulturę ziemi limanowskiej, przykłady wycieczek krajoznawczych oraz Szlak Papieski w Gorcach i Beskidzie Wyspowym. Oprócz tego wydana została „Regionalna Książka Kucharska Lachów i Górali” oraz „Przewodnik turystyczny po Powiecie Limanowskim”.
Kolejnym sposobem promocji regionu jest udział w targach turystycznych (m.in. w Londynie, Krakowie, Warszawie), na których przedstawiciele samorządów gmin oraz Starostwa Powiatowego prezentują produkty turystyczne Ziemi Limanowskiej.
W działaniach związanych z promocją turystyczną Powiatu Limanowskiego ważną rolę odgrywa jego członkostwo w Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która realizuje zadania związane z rozwojem turystyki w Małopolsce i jest organizacją współpracy samorządu terytorialnego i branży turystycznej.
Powiat Limanowski słynie z bogatej oferty regionalnej. Znakomitą jej wizytówką są liczne imprezy folklorystyczne, podczas których turyści mają możliwość poznania obrzędów, zwyczajów, strojów i kuchni regionalnej oraz zobaczyć mogą występy licznych zespołów lokalnych. Władze Gmin i Powiatu organizują również imprezy turystyczno-krajoznawcze. Z inicjatywy Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego wydawany jest w postaci folderu kalendarz imprez, wśród których do najciekawszych należą:
 

Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” w Limanowej,

 
    

Powiatowy Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich,

   

Złaz turystyczny na Górze Łopień,

Dni Limanowej,

Powiatowe Święto Owocobrania w Łukowicy,

Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim,

 

   

fot. Urząd Gminy Limanowa

Święto Pieśni, Tańca i Muzyki Ludowej w Szczyrzycu,

Letnie wyjście w góry organizowane dla turystów.

   

Niezbędnym składnikiem promocji turystycznej regionu jest Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej działające w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej od listopada 2011 r. 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content