Zagórzański Zespół Folklorystyczny „Dolina Mszanki” obchodzi piątą rocznicę powstania

„Spotkamy się jeszcze nieraz w naszych górach pod Tatrami” To tytuł projektu , którego realizacja zakończyła się wraz z uroczystym jubileuszem 5-lecia istnienia Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego „Dolina Mszanki”. 7 stycznia 2012r. o godz. 14.00 sala gimnastyczna przy ZPO w Mszanie Górnej zapełniła się po brzegi.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych i przypomnienia historii zespołu przez panią Elżbietę Wojsław, prezes ZZF Dolina Mszanki, która następnie wręczyła podziękowania osobom wspierającym zespół.

Franciszek Dziedzina, Wicestarosta Limanowski wręczył członkom zespołu pamiątkowe listy gratulacyjne, a także specjalnie na tą okazję wykonaną płaskorzeźbę w drewnie mówiąc:

– Życzę zespołowi dalszych sukcesów na niwie artystycznej. Pomimo, że historia zespołu jest krótka, to Wasze osiągnięcia zostały już zauważone i to nie tylko na terenie ziemi zagórzańskiej. Zespół wielokrotnie był już ambasadorem naszego regionu na artystycznej i kulturalnej arenie w kraju i za granicą.  

Potem były już tylko taniec i śpiew w wykonaniu „Doliny Mszanki” i młodych tancerzy z zespołu „Orawianie” przerywany burzliwymi oklaskami licznie zgromadzonej widowni. Na zakończenie ponad półtoragodzinnego występu muzycy obu zespołów zaśpiewali piękne kolędy.

Wśród gości znaleźli się m.in. Franciszek Dziedzina, Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, z odległej Łopusznej dojechał wielki sympatyk zespołu pan Kazimierz Tischner, obecni byli także radni, sołtysi, księża, oraz mieszkańcy Gminy Mszana Dolna. Nie zawiedli  również zaprzyjaźnieni muzycy z Lipnicy Wielkiej z Orawy –Eugeniusz Karkoszka i Robert Kowalczyk.

Projekt  trwał  od maja do grudnia 2011r. W ramach zadań Zespół uczestniczył w warsztatach tanecznych na Orawie oraz gościł u siebie trenerów tańca podhalańskiego. Wartość przedsięwzięć opiewała na kwotę blisko 40 tys. zł i była dofinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Społecznych.

Źródło i fot: UG w Mszanie Dolnej

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content