Podsumowanie działalności klubów wolontariackich zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sursum Corda.

Wolontariusze ze SP nr 2 w Szczawie

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawie wzięli udział w spotkaniu podsumowującym działalność wszystkich klubów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sursum Corda.

Przedstawiciele uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Wolontariusza, podczas których promowali ideę wolontariatu na ulicach Nowego Sącza. Podczas części oficjalnej podziękowano wszystkim za zaangażowanie, wrażliwość i otwarte serca, wybrano także wolontariusza roku. W klubie SP 2 ze Szczawy ten zaszczytny tytuł uzyskała uczennica klasy VIII Dorota Rusnak.

Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek i wspólną zabawę.

Klub ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawie, choć jest stosunkowo młodym klubem (działa zaledwie rok) , już może poszczycić się zorganizowaniem z sukcesem dwóch dużych imprez m.in.:

Tygodnia promującego wolontariat, w ramach którego zorganizowano warsztaty dla przedszkolaków i uczniów klas 1-2 promujące ideę pomagania innym, lekcje wychowawcze w klasach starszych zachęcające do udziału w SKW, promowano wolontariat wśród rodziców;

Tygodnia dobrych uczynków, w ramach którego przeprowadzono akcję promującą dzielenie się dobrem, posprzątano plac zabaw i teren wokół szkoły, przeprowadzono warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla przedszkolaków i posadzono drzewko dobroczynności.

Wolontariusze brali również udział  także w licznych akcjach, jak np.: Zostań Dyplomowanym Mikołajem, Dobro zawsze wraca, Góra Grosza, Wkręć się w pomaganie, Cała Polska czyta dzieciom.

Łącznie wolontariusze w klubie przepracowali aż 304 godziny.

Słowa podziękowania i  wielkie wyrazy uznania należą się wszystkim młodym ludziom o szlachetnych sercach, którzy poprzez swoja pracę jako wolontariusze i wolontariuszki, zmienili życie innych na lepsze. Wierzymy, że zapał do pomagania nigdy w nich nie osłabnie, a ich przykład da impuls wielu nowym osobom do włączenia się w ideę wolontariatu.

źródło: UG Kamienica

image_pdfimage_print

Udostępnij