Światowy Dzień Ziemi: Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Planeta kontra Plastik”

24 kwietnia 2024 r.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, 24 kwietnia 2024 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dobrej odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Planeta kontra Plastik”. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Limanowej, będącym jednym z fundatorów nagród.

Celem konkursu było propagowanie postaw ekologicznych, rozwijanie wyobraźni, motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony klimatu. Do rywalizacji przystąpiło sześć Szkół Podstawowych z Gminy Dobra.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnorodne zadania dotyczące wiedzy ekologicznej, wykorzystując przy tym urządzenia multimedialne, oraz prezentowali plakaty zgodne z obowiązującym hasłem tegorocznego Dnia Ziemi.  Wśród uczestników konkursu panowała przyjazna atmosfera i zdrowa rywalizacja.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Chyszówkach
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Dobrej
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Stróży.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wysiłek w propagowaniu postaw proekologicznych. Wydarzenie było również doskonałą okazją do wsparcia działań na rzecz ochrony środowiska, co jest również priorytetem dla Powiatu Limanowskiego!