Majowe uroczystości w Powiecie Limanowskim

29 kwietnia 2024 r.

W piątek obchodzona jest 233. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Z okazji święta narodowego 3 maja 2024 r. w Powiecie Limanowskim odbędą się wydarzenia i uroczystości patriotyczne, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości naszego regionu.

• Uroczystości związane z obchodami Święta konstytucji 3 maja organizowane przez Miasto Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury rozpoczną się w piątek 3 maja br. od mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 9:00. Po zakończeniu liturgii o godzinie 10:00 na płycie limanowskiego rynku nastąpi odegranie hymnu państwowego i hejnału miasta Limanowa w wykonaniu zespołu „Echo Trombity”, podniesienie flagi na maszt oraz salut armatni. Ponadto odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry „Echo Podhala”. Program artystyczny zaprezentują również uczniowie Zespołu Szklono – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.Podczas wydarzenia zostanie otwarta wystawa pt. „Ojcowie Niepodległości” przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.Po uroczystości zaplanowany jest poczęstunek – bigos wojskowy oraz przejazdy kolejką patriotyczną.

• 3 maja br. Miasto Mszana Dolna zaprasza udziału w uroczystościach patriotycznych. O godzinie 10: 30 w Kościele Miłosierdzia Bożego odprawiona zostanie uroczysta, dziękczynna Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny i wspólnoty miasta.

Program uroczystości:

10: 00 Zbiórka pocztów sztandarowych przy Szkole Podstawowej nr 1
10: 15 – przemarsz Orkiestry OSP i pocztów sztandarowych do kościoła
10: 30 – Msza Święta Dziękczynna w intencji Ojczyzny i naszego Miasta

• Obchody święta Konstytucji 3 maja w Gminie Niedźwiedź odbędą się w najbliższy piątek od godziny 11:00. W programie: część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie oraz msza święta w intencji Ojczyzny.

Przypominamy również, że w czwartek 2 maja br. Na rynku w Limanowej z okazji przypadającego w tym dniu Narodowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Biało –Czerwone Świętowanie” organizowane przez Powiat Limanowski. Na płycie limanowskiego rynku, o godzinie 10:00 zostaną wypuszczona w niebo biało-czerwona balonowa flaga. Na uczestników akcji czeka też słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w świętowanie majowych uroczystości patriotycznych i wydarzeń organizowanych w Powiecie Limanowskim.

źr.: UM Limanowa, UM Mszana Dolna, UG Niedźwiedź