Odbyła się akcja „Przyjdź – odbierz – wywieś flagę!”

członkowie Zarządu Powiatu z flagami

30 kwietnia 2024 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. Święto to obchodzimy 2 maja dla podkreślenia szacunku dla barw narodowych, które są historycznym znakiem rozpoznawczym Polaków.

Jest już tradycją, że kilka dni przed tym świętem, Zarząd Powiatu Limanowskiego przekazuje mieszkańcom biało-czerwone flagi. W dniu dzisiejszym Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba oraz Członek Zarządu Józef Jaworski rozdawali flagi oraz śpiewniki pieśni patriotycznych osobom, które w godzinach porannych przybyły pod budynek starostwa. Akcja zapoczątkowana w 2019 roku cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku została zorganizowana przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Powiatu Limanowskiego.

Zachęcamy do dekorowania domów i mieszkań polskimi flagami. Eksponowanie barw narodowych towarzyszy Polakom podczas najważniejszych wydarzeń, głównie państwowych, ale też religijnych, kulturalnych i sportowych.