Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Tydzień Bibliotek w Kasince Małej

dzieci podczas Tygodnia Bibliotek miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Kasince Małej

Z okazji przypadającego w maju Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Kasince Małej gościła w swoich progach uczniów miejscowych szkół.

Wychowankowie klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielka, Ewą Cetnarowską oraz klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Elżbietą Jakubiak zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru biblioteki i sposobami wyszukiwania dla siebie interesujących książek. Obejrzeli również aktualne zasoby Gminnej Biblioteki Publicznej i sposób ich rozmieszczenia na półkach. Młodzi czytelnicy z  uwagą  wysłuchali  opowieści o Zimnej Dziurze przeczytanej gwarą z „Zagórzańskiej Czytanki”.

W miłej atmosferze upłynęły nam wspólne chwile – spotkanie podsumowuje bibliotekarka. Dzieci  zainteresowane ciekawymi propozycjami książkowymi obiecały wrócić do nas niebawem.