Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Absolwentka ZSTiO w Limanowej kończy szkołę ze średnią ocen 6,0!

Fotografia z archiwum prywatnego Darii Kokot

Dziś dzień zakończenia roku szkolnego dla maturzystów. Wśród stu absolwentów limanowskiego Zespołu Szkół technicznych i Informatycznych im. Jana Pawła II w Limanowej wyróżnia się Daria Kokot. Uczennica limanowskiego „Mechanika” kończy szkołę w technikum informatycznym ze średnią ocen 6,0.  Jest to najwyższa średnia ocen w historii ZSTiO, którą osiągnął kiedykolwiek uczeń tej szkoły.

Daria Kokot jest wyjątkową i wyróżniającą się uczennicą. Przez cztery lata nauki w technikum informatycznym rozwijała swoje szerokie zainteresowania obejmujące m.in. nauki humanistycznych, języki obce aż po przedmioty ścisłe. Daria Kokot jest również laureatką wielu konkursów przedmiotowych, a także zawodów strzeleckich.

Lista osiągnięć w konkursach i zawodach przedmiotowych, w których wzięła udział Daria jest imponująca:

1. Zawody strzeleckie:

• III miejsce w XXVII Otwartych Zimowych Zawody Strzeleckich z karabinka pneumatycznego Iż 38 Kpn 10
• I miejsce w Zawodach Strzeleckich z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Kpn Slavia – dziewczęta Szkoły Średnie
• I miejsce w kategorii starsi juniorzy w VI Turnieju Strzeleckim w Barcicach
• III miejsce w kategorii starsi juniorzy w VII Turnieju Strzeleckim w Barcicach
• I miejsce w zawodach „o puchar dyrektora szkoły” w 2017/2018
• III miejsce w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej p.k. „Legiony 2017”
• I miejsce w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej p.k. „Legiony 2019”
• I miejsce w VI Zawodach Strzeleckich o Memoriał Tadeusza Radzik
• II miejsce w kategorii dziewcząt w III grupie wiekowej w I Memoriale Strzeleckim im. Wojtka Struzika pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Limanowa

2. Konkursy informatyczne:
• I miejsce w konkursie Na Najlepszy Program Komputerowy organizowanym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w roku 2019

• III miejsce w konkursie GRAND IT TEST organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową z Warszawy

3. Konkursy z języka polskiego:

• I miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym

4. Konkursy matematyczne:
• I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami matematyków” dla szkół ponadgimnazjalnych pod Honorowym Patronatem Jana Puchały – Starosty Limanowskiego

• Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Obecnie Daria Kokot oczekuje na wyniki finału XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Absolwentka ZSTiO w Limanowej przystępując w kwietniu do ostatniego III etapu Olimpiady zostanie już jej finalistką a będzie walczyć o tytuł laureata.

Daria przez cały czas nauki brała także czynny udział w uroczystościach szkolnych, akademiach i konkursach wiedzy o patronie szkoły – Papieżu Janie Pawle II.

Daria Kokot Przez cztery lata nauki w „Mechaniku” była najlepszą uczennicą swojej szkoły (przez dwa lata średnia ocen blisko 6,0, a w klasie III i IV – 6,0) zostając również stypendystką Prezesa Rady Ministrów oraz stypendystką Starosty Limanowskiego.

Obecnie Daria przygotowuje się do matury, a swoją przyszłość wiąże z informatyką.

Niezwykle zdolnej absolwentce ZSTiO w Limanowej składamy serdeczne gratulacje i życzenia powodzenia na dalszej życiowej drodze. Podziękowania i gratulacje kierujemy także do rodziców Darii.

źr.: zstio.edu.pl