Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Długi weekend na drogach Powiatu Limanowskiego

Kronika Policyjna

Od 30 maja do 3 czerwca br. Policja prowadziła działania „Bezpieczny weekend” których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Niestety nie wszyscy kierowali się zasadą wzajemnej uprzejmości na drodze.
Podczas prowadzonych działań na terenie powiatu limanowskiego doszło do 22 kolizji. Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce:
– w sobotę (2 czerwca) o godz. 10:50 w miejscowości Stara Wieś 49-letni kierujący pojazdem marki Opel Corsa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem , zjechał na lewe pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę, nie miał uprawnień do kierowania, a badanie wykazało 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.
– w niedzielę (3 czerwca) o godz. 2:20 w miejscowości Piekiełko 27-letni kierujący pojazdem marki ford Mondeo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,5 promila. Policjanci ustalili, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. O godz. 10:45 w miejscowości Wysokie 31-letni kierujący motorowerem zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki VW Golf. Kierujący motorowerem został zabrany do szpitala. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas długiego weekendu policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, którym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Źródło: KPP w Limanowej