Strażacy z KP PSP w Limanowej otrzymają 200 000 zł na doposażenie komendy

członkowie zarządu i straży pożarnej podczas podpisywania umowy

17 kwietnia 2024 r.

17 kwietnia br. zawarte zostało porozumienie pomiędzy Powiatem Limanowskim a Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej o przekazaniu kwoty 200 000 zł na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej. Porozumienie podpisali Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba oraz Komendant Powiatowy PSP st. bryg. mgr inż. Tomasz Pawlik. W spotkaniu uczestniczyli również etatowy członek Zarządu Wojciech Włodarczyk oraz mł. kpt. Paweł Janczak.
Wskazana pula środków zostanie rozdysponowana na wydatki inwestycyjne oraz bieżące. Największa kwota – 100 000 zł to wkład w dofinansowanie zakupu lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego, 60 000 zł przeznaczone będzie na sprzęt ratownictwa wysokościowego, a pozostałe 40 000 zł na uzupełnienie elementów umundurowania strażaków.

Bardzo się cieszę, że Rada Powiatu wyraziła zgodę na przekazanie tych pieniędzy z budżetu powiatu. Jest to inwestycja przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, która jeszcze wiele razy będzie procentować. – zaznaczył starosta podczas spotkania.

Na początku kwietnia przekazane zostały dotacje dla pięciu gmin w łącznej kwocie 90 000 zł w ramach programu pn. „Modernizacja Systemu Ostrzegania i Alarmowania”. Program ten polega na zakupie sprzętu alarmowego i syren akustycznych do budynków remiz OSP. Łącznie na ten cel wydanych zostało ponad 300 000 zł.