Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Dzień Sołtysa

11 marca 2024 r.

Przypadający 11 marca Dzień Sołtysa jest wyrazem docenienia i uhonorowania osób sprawujących tę zaszczytną funkcję publiczną. Sołtysi i Sołtyski z zaangażowaniem pracują, aby lokalne samorządy o społeczności rozwijały się, stawały piękniejsze i coraz bardziej przyjazne mieszkańcom, tworzące nowe możliwości dla aktywności obywatelskiej. To właśnie mieszkańcy najlepiej wiedzą, że mogą liczyć na swoich przedstawicieli w wielu kwestiach dotyczących spraw najbliższych, a jednocześnie tak istotnych dla życia „małych ojczyzn” oraz regionu.

Dziękujemy Sołtysom, działającym także w samorządach na terenie Powiatu Limanowskiego, za rzetelną, wytrwałą i aktywną służbę publiczną. Życzymy mnóstwa energii do dalszego działania, a także owocnej, pełnej wzajemnego szacunku, współpracy z jednostkami terytorialnymi i społecznością, wspierającej realizację podejmowanych zadań, stanowiących podstawę pomyślnego rozwoju najbliższego otoczenia.