Małopolska Policja kontynuuje kontrolę osób przebywających na kwarantannie domowej

Małopolska Policja kontynuuje kontrolę osób przebywających na kwarantannie domowej - informacja

W ubiegłą sobotę w Małopolsce policjanci skontrolowali 5800 osób na kwarantannie domowej, w niedzielę 7500, a wczoraj 8500. Dziś planowana jest kontrola 9500 osób. W tych czynnościach pomagają funkcjonariuszom żołnierze z 6. Brygady Desantowo – Szturmowej i Żandarmerii Wojskowej. Jutro do pomocy policji przyłączy się 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Z pomocą przychodzi w tym zakresie także wdrażana aktualnie aplikacja „Kwarantanna domowa”.

W dalszym ciągu notowane są przypadki naruszenia kwarantanny, czy to polegające na wyjściu na zakupy czy wyprowadzeniu psa. Nie ma usprawiedliwienia dla naruszenia zasad kwarantanny i każdy taki przypadek skutkuje skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Policja notujemy także poważne naruszenia, tak jak w przypadku mieszkańca Bielska-Białej, który wyjechał samochodem z domu i został na prośbę śląskich policjantów zatrzymany przez nas na krajowej 7 w okolicach Miechowa. Wobec tego mężczyzny również zostaną wyciągnięte konsekwencje. Są także telefony od osób, które zgłaszają naruszenia kwarantanny, czy to przez sąsiadów czy przez osoby z otoczenia. Jedna z takich osób zadeklarowała nawet to, że może być oficjalnie świadkiem w takiej sprawie.

Warto podkreślić, że zmniejsza się liczba osób naruszających zasady kwarantanny. O ile w sobotę była to liczba ponad 260 osób (w Małopolsce), tak w niedziele ta liczba wynosiła 60, a wczoraj było to tylko 45 osób. Jak widać apele o rozsądek, zmiany przepisów i kontrole przynoszą pożądany skutek.

 

źr.: KPP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content