Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Podpisano umowę na rozbudowę punktu widokowego w Kaninie

7 marca 2024

6 marca 2024 w Starostwie Powiatowym miało miejsce podpisanie umowy na podniesienie atrakcyjności turystycznej punktu widokowego w Kaninie.Umowę z wykonawcą F.H.U Drwal Eksport Import podpisali Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Agata Zięba.

W ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskano środki na projekt „Podniesienie atrakcyjności turystycznej w powiecie limanowskim”.W ramach zadania zaplanowano poprawę atrakcyjności turystycznej punktu widokowego w Kaninie poprzez utwardzenie terenu działki pod punkt widokowy i stworzenie miejsc do parkowania, wykonanie i montaż 4 sztuk miniwiat drewnianych, wykonanie i montaż drewnianego ogrodzenia z bali drewnianych oraz zakup i montaż lunety widokowej do miniwiaty.

Wartość pozyskanych środków to 250 000 zł w tym dofinansowanie to 63,63%.