Sesja rady miejskiej w Mszanie Dolnej z udziałem Wojewody Małopolskiego

Na obradach XXXVIII sesji Rady Miasta Mszana Dolna gościł Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, którego obecność związana była z zaplanowanym wydarzeniem- przyznaniem Złotego Medalu za Długoletnią Służbę nadanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę dla Pani Marii Michalczewskiej. Odznaczenie, które Pani Maria odebrała z rąk Wojewody Małopolskiego było szczególnym  uhonorowaniem 36 lat jej pracy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. W spotkaniu udział wzięli również radni powiatowi: Grzegorz Wójcik oraz Agnieszka Orzeł.

 

Podczas sesji podziękowania za długoletnią pracę na stanowisku Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 odebrała również Pani Helena Węglarz. Uhonorowano i nagrodzono również uczniów za osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

Wojewoda Łukasz Kmita uważnie wsłuchiwał się w potrzeby lokalnej społeczności przedstawiane przez Grzegorz Wójcika – radnego powiatowego, które mogłoby rozwiązać rządowe wsparcie. Tematem były m.in. komunikacja, braki wody w dostawach wody pitnej dla mieszkańców miasta i konieczności szukania jej nowych ujęć. Poruszono również problem balneologii i spółki Gorczańskie Wody Termalne.

Po zakończeniu sesji Wojewoda Małopolski w towarzystwie Radnych Miejskich, Sekretarza Miasta oraz dyrektora MOK obejrzał budynek na stadionie miejskim, który docelowo stanie się Centrum Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich. Wizyta objęła również m.in.: Miejską Bibliotekę Publiczną, która, po przebudowie, ma stanowić nową siedzibę Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

źr./fot: UM Mszana Dolna,

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content