Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Święto Chleba limanowskich przedsiębiorców

samorządowcy na tle balonu Cechu

3 września 2023 r. limanowscy cukiernicy i piekarze po raz 20-ty obchodzili Święto Chleba organizowane przez Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Patronat nad wydarzeniem objęli Proboszcz Parafii MBB w Limanowej Ks. Prałat dr Wiesław Piotrowski, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Ponadto uczestniczyli w nim Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Wicestarosta Agata Zięba, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy. Wyjątkowy charakter tego święta podkreśliła obecność licznych pocztów sztandarowych a także przedstawicieli lokalnych firm i instytucji.

Uroczystość zapoczątkował wspólny przemarsz uczestników do Bazyliki Marki Boskiej Bolesnej, gdzie o godzinie 9:00 koncelebrowana była msza święta dziękczynna w intencjach piekarzy i cukierników. Następnie na placu za budynkiem Cechu kapłan pobłogosławił chleb na stoiskach poszczególnych piekarni oraz inne produkty prezentowane przez przedsiębiorców. Podczas oficjalnej części wydarzenia Pani Poseł i gospodarzom władz samorządowych wręczone zostały okolicznościowe bochny chleba. Zasłużonych działaczy uhonorowano odznaczeniami i podziękowaniami. Od godziny 11:00 nastąpiła prezentacja zakładów oraz przegląd wyrobów piekarniczo-cukierniczych połączony z ich degustacją. Radosny charakter Święta Chleba podkreślił występ zespołu regionalnego „Spod Kicek” z Mordarki.