Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Aktualne warunki narciarskie w Powiecie Limanowskim

Mapa zimowa Powiatu Limanowskiego

Na Limanowszczyźnie wszystkie stacje narciarskie są otwarte. Powiat Limanowski to wymarzone miejsce dla miłośników narciarstwa, dlatego też ilość i różnorodność przygotowanych stoków może zaspokoić nawet najbardziej wybrednych.

Narty to nie tylko doskonała zabawa, ale również okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Idealnie przygotowane stoki narciarskie, dobra infrastruktura turystyczna i waruki pogodowe są gwarancją niezapomnianych wrażeń.

LIMANOWA SKI

Mapa stacji Limanowa-Ski

Kolej krzesełkowa 4-osobowa oraz dwa wyciągi orczykowe. Trasy narciarskie 2300m: czerwona, zielona i niebieska. Obecnie działa trasa zielona, na której pokrywa śnieżna wynosi 60 cm . Warunki są dobre, ale otwarty jest tylko wyciąg orczykowy.Stacja Narciarska czynna codziennie w godzinach: 9.00-21.00. Otwarcie trasy niebieskiej planowane jest w sobotę 27 stycznia.

LASKOWA-SKI

Mapa stacji Laskowa-Ski

Blisko 4800 m tras zjazdowych, które obsługują 3 wyciągi (w tym dwa talerzykowe i jeden czteroosobowy krzesełkowy). Obecnie pokrywa śniegu wynosi 75 cm, śnieg jest zmróżony. Otwarte są dwa wyciągi w tym kolej krzesełkowa i dwie z czterech tras. Stacja czynna od 9.00 do 21.00

OSTOJA KONINKI

Mapa stacji Ostoja Górska Koninki

Stacja narciarska Ostoja Koninki składa się z kolei krzesełkowej na górę Tobołów, trzech wyciągów talerzykowych oraz wyciągu dla dzieci. Całość to ponad 2 km oświetlonych tras, najdłuższa z nich to 1450 m. Obecnie czynne dwa wyciągi Tobołów i Hutek

STACJA NARCIARSKA KASINA SKI

Mapa stacji Kasina-Ski

Stacja narciarska Śnieżnica to jedna z najnowocześniejszych stacji narciarciarskich posiadających sześcioosobową wyprzęganą kolej z osłonami. Obecnie pokrywa śniegu wynosi 60 cm, warunki są  dobre. Wyciąg dla dzieci jest nieczynny.  Stacja czynna od 8.00. do 22.00 z przerwą techniczną na ratrakowanie od 16.00 do 18.00

STACJA NARCIARSKA SKI LUBOMIERZ

Mapa stacji Lubomierz-Ski

Obecnie pokrywa śnieżna wynosi od 30 do 60 cm, warunki są bardzo dobre. Działają trzy wyciągi – mały , średni i duży. Stacja jest czynna od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19, w sobotę od 9.00 do 20.00, a w niedzielę od 9.00 do 18.00.

TRASY NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Mapa dojazdu do Narciarskich Tras Sportowych wokół Mogielicy

Aktualne warunki na trasach:

TRASA: „MOGIELICA”
DŁUGOŚĆ: 21 KM
POKRYWA ŚNIEGU 0-25CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA::23.01.2018 r.
WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA:
– DOSTATECZNE  , Trasa przygotowana skuterem do stylu klasycznego ,na trasie miejscami widać kamienie !!! . Na odcinku 7km- 8km i 10km-12km prowadzone są prace leśne!!!

TRASA: „ZALESIE”
DŁUGOŚĆ: 5,5 KM
POKRYWA ŚNIEGU: 0 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: BRAK WARUNKÓW
– BRAK WARUNKÓW DO UPRAWIANIA NARCIARSTWA BIEGOWEGO

TRASA: „OŚLA ŁĄCZKA” PRZY STADIONIE LKS ZALESIANKA
DŁUGOŚĆ: 250 M
POKRYWA ŚNIEGU: 0 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA:
– BRAK MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

Zapraszamy!