Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Kolejna odsłona akcji „Wakacje z przewodnikiem”

Akcja „Wakacje z przewodnikiem” organizowana jest przez Oddział PTTK Ziemi Limanowskiej to wycieczki turystyczno-krajoznawcze organizowane corocznie latem w okresie wakacji.

Poniżej prezentujemy sprawozdanie fotograficzne z wycieczki na Wielką Rycerzową (1226 m n.p.m.) w Beskidzie Żywieckim, która odbyłasię w dniu 9 lipca 2023 r.

Był to drugi wyjazd w ramach tegorocznej akcji „Wakacje z Przewodnikiem”, współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Trasa piesza prowadziła z miejscowości Rycerka Górna Roztoki do schronisko PTTK na przełęczy Przegibek, dalej przez Banię na Rycerzewą Wielką. Ze szczytu uczestnicy wycieczki zeszli na przełęcz Halną i do bacówki Na Rycerzowej.

Wędrowanie zakończyli w Soblówce.

/zdj.: S. Szewczyk/

Pozostałe 3 wycieczki odbędą się:

23 lipca – w Tatry Słowackie (do źródeł Popradu – Szczyrbskie Jezioro, Popradzki Staw, Symboliczny cmentarz pod Osterwą)

6 sierpnia – w Beskid Niski (Kozie Żebro – 847 m n.p.m.) ; Rotunda – (771 m n.p.m.)

20 sierpnia – w Pieniny (Wysoka – 1050 m n.p.m.) ; Rezerwat Biała Woda)

Zapraszamy do udziału!

Informacje i zapisy na wakacyjne wyprawy – w biurze PTTK Limanowa ul. Marii Konopnickiej 4 – wtorek od godz. 14:00 – 16:00, lub telefonicznie 608 118 664.

Organizator zapewnia: przejazd, ubezpieczenie grupy, obsługę przewodnicką.