Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Akcja „Biało – Czerwone Świętowanie” odbyła się dziś na limanowskim rynku

2 maja 2024 r.

Powiat Limanowski uczcił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej akcją „Biało – Czerwone Świętowanie”. Po godzinie 10:00 na rynku w Limanowej rozdano białe i czerwone balony tworząc wyjątkową flagę, która z wdziękiem pofrunęła w niebo wzbudzając wiele radości, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników wydarzenia.

W akcji na limanowskim rynku uczestniczyli mieszkańcy miasta i regionu, w tym duże grono dzieci i młodzieży. Obecni byli także przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski, jak również Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Starosta Limanowski, życząc uczestnikom radosnego świętowania Dnia Polskiej Flagi, zwrócił się także z podziękowaniem za piękny przykład szacunku dla barw i symboli narodowych:

– To bardzo ważne przesłanie wielopokoleniowe i wielka radość, że możemy być razem i celebrować nasze najważniejsze symbole narodowe oraz wartości, które one reprezentują. Poprzez naszą obecność cieszymy się też wolną i niepodległą Ojczyzną. – podkreślił znaczenie dzisiejszego święta Mieczysław Uryga.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz obecność podczas Święta Polskiej Flagi w Limanowej. Akcja „Dzień Flagi RP – Biało –Czerwone Świętowanie” zorganizowana została przez Powiat Limanowski przy współpracy z uczestnikami Warsztatów Artystycznych „Czerwone Korale” z Pisarzowej, firmą GOMI – gazy techniczne oraz firmą Tymbark. Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom, którzy wsparli organizację dzisiejszego wydarzenia.