Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Powiat Limanowski uczestniczy w projekcie „Aktywni zawodowo II”

plakat FEM
Powiat Limanowski – Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej realizuje projekt „Aktywni zawodowo II” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt realizowany w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski  2021-2027 (FEM)  Priorytet  6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego  Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy.
Okres realizacji projektu: 01.01.2024r. – 30.06.2025r.
Wartość projektu : 6 810 003,40 zł
  • dofinansowanie z Unii Europejskiej : 5 788 502,89 zł
  • dofinansowanie z budżetu państwa : 1 021 500,51zł
Projekt jest przeznaczony dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej, które w szczególności należą do niżej  wymienionych grup:
  • osoby powyżej 50 r.ż.
  • osoby długotrwale bezrobotne
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • migranci
  • kobiety
  • osoby młode w wieku 18-29 lat ( w szczególności NEET )

logo funduszy Europejskich, województwa małopolskiego i flaga Polski

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa, w tym podnoszenie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych na rynku pracy, osób pozostających bez pracy w powiecie limanowskim, zarejestrowanych jako bezrobotne w PUP Limanowa.

W  ramach projektu zostanie udzielone kompleksowe wsparcie polegające na objęciu wszystkich uczestników pośrednictwem pracy, poradnictwem zawodowym oraz kosztową formą wsparcia:
– staże zawodowe
– szkolenia
– prace interwencyjne
– bon na zasiedlenie
– bon zatrudnieniowy
– jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej
– doposażenie lub wyposażenia stanowiska pracy
– dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego w wieku 50+
– refundacja dla domów pomocy społecznej lub jednostki organizacyjnej wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.

Dla wszystkich uczestników projektu zostanie opracowany lub kontynuowany Indywidualny Plan Działania.

Główne rezultaty projektu: liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu – na poziomie co najmniej 60%; liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – na poziomie co najmniej 20%

Osoby spełniające w/w wymagania i  zainteresowane uczestnictwem w projekcie, zapraszamy do doradców  klienta (I piętro urzędu), w celu wypełnienia dokumentów rekrutacyjnych.
Informacji udziela również koordynator projektu – Bożena Ciuła tel.18 3337846. Więcej informacji o programach PUP można znaleźć na stronie: https://limanowa.praca.gov.pl/rynek-pracy/programy-aktywizacyjne-i-projekty