Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Projekt „Aktywni zawodowo” w Powiecie Limanowskim

plakat FEM Aktywni zawodowo

Powiat Limanowski – Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej realizuje projekt niekonkurencyjny „ Aktywni zawodowo” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego programu regionalnego, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy Okres realizacji : 01.01.2023 r. – 30.06.2024 r.
Wartość projektu: 6 198 239,94 zł, w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 5 268 503,95 zł (85%).

logo funduszy Europejskich, województwa małopolskiego i flaga Polski

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa, w tym podnoszenie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych na rynku pracy, osób pozostających bez pracy w powiecie limanowskim.
Grupę docelową stanowią osoby kwalifikujące się do wsparcia przez powiatowy urząd pracy w powiecie limanowskim, w tym w szczególności:
a) osoby długotrwale bezrobotne
b) osoby w wieku 50 lat i więcej
c) osoby z niepełnosprawnościami
d) osoby młode w wieku 18-29 lat, szczególnie należące do grupy NEET
e) kobiety
f) migranci ( w tym z Ukrainy)
W ramach projektu jest udzielane kompleksowe wsparcie polegające na objęciu wszystkich uczestników pośrednictwem pracy, poradnictwem zawodowym oraz kosztową formą wsparcia:
 staże zawodowe
 szkolenia
 zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych
 bon na zasiedlenie
 jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej
 zatrudnienie na wyposażonych lub doposażonych miejscach pracy
 zatrudnienie w ramach refundacji dla DPS lub jednostki organizacyjnej WRiPZ.
Dla wszystkich uczestników projektu jest opracowany lub kontynuowany Indywidualny Plan Działania.
Główne rezultaty projektu: liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu – na poziomie co najmniej 60%; liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – na poziomie co najmniej 20%.
Wsparcie osób w wieku 18-29 lat dodatkowo jest poprzedzone oceną umiejętności cyfrowych oraz w razie potrzeby uzupełnieniem poziomu kompetencji.