Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

„Gosposie” z Mszany Górnej wzięły udział w „Regionalnych Smakach”

4 "Gosposie" z Mszany Górnej przy stoisku

14 lipca 2023 w drugim spotkaniu akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” na limanowskim rynku zaprezentowały się „Gosposie” z Mszany Górnej.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały propozycję przepysznego piątkowego obiadu: żurek z jajkiem i ziemniakami oraz 4 rodzaje pierogów – z serem na słodko, z kapustą kraszone cebulką, ze szpinakiem oraz z mięsem. Do tego orzeźwiająca lemoniada oraz mnóstwo słodkości z sezonowymi owocami: jagodzianki z kruszonką, rogaliki z marmoladą z truskawek, ciasta z borówkami, serniki, babki, podpłomyki i wiele innych. Nie zapomniały o regionalnych rarytasach takich jak smalec z prażoną cebulką, sery białe i wędzone, serowy makaron, chleb pszenno – razowy na zakwasie, chlebek czosnkowy oraz obwarzanki. A wszystko było tak smaczne, jak pięknie wyglądało!

Nie dziwi więc, że chętnych do spróbowania i nabycia tych specjałów nie brakowało.

Stoisko promocyjne Gospodyń z Mszany Górnej odwiedził Członek Zarządu Powiatu – Wojciech Włodarczyk.

„Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” to cykliczna akcja poświęcona promocji dziedzictwa kulinarnego oraz kultury powiatu limanowskiego oraz działalności lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Panie z różnych KGW prezentują swoje produkty w okresie wakacyjnym co piątek w godzinach 9:00 – 13:00.

Gosposiom z Mszany Górnej serdecznie dziękujemy za udział w akcji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. Mieszkańców powiatu i gości zapraszany na kolejną odsłonę już za tydzień.