Gramy i pomagamy – Turniej Charytatywny dla Marlenki

W najbliższy weekend 12 – 13 stycznia zapraszamy na Turniej Charytatywny Futsalu – zagraj z nami dla Marleki. Podczas wydarzenia odbędą się aukcje, loterie i konkursy, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Marlenki Sroka z Limanowej. Turniej honorowym patronatem objęli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Marlenka urodziła się z chorym serduszkiem i wadą genetyczną, która opóźniła jej rozwój psychoruchowy. W wieku 6 lat osiągnęła poziom rozwoju dwuletniego dziecka. Trudności zdrowotne nie są przeszkodą dla roześmianej Marlenki, która dzielnie stara się nadrobić wszystkie zaległości.

Mimo wytrwałej pracy dziewczynki potrzebne są regularne zajęcia fizjoterapeutyczne do czasu wyrównania deficytów i opóźnień. Konieczna jest bardzo intensywna terapia logopedyczna, pedagogiczna, psychologiczna oraz codzienne zabiegi i masaże.

Leczenie jest jednak bardzo kosztowne, dlatego rodzice Marlenki wraz  Limanowską Ligą Futsalu zorganizowali Turniej Charytatywny, który odbędzie się 12 – 13 stycznia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij