Powiat przeznaczył kolejne dotacje na sprzęt alarmowy dla OSP

zarząd powiatu i wójtowie 5 gmin
5 kwietnia 2024 r.
5 kwietnia br. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz wójtowie pięciu gmin powiatu limanowskiego: Bolesław Żaba Wójt Gminy Mszana Dolna, Władysław Sadowski Wójt Gminy Kamienica, Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Piotr Stach Wójt Gminy Laskowa oraz Rafał Rusnak Wójt Gminy Niedźwiedź podpisali umowy, na podstawie których przekazane zostaną dotacje w ramach programu pn. „Modernizacja Systemu Ostrzegania i Alarmowania”. Program ten zapoczątkowany został w 2022 roku i polega na zakupie sprzętu alarmowego do budynków remiz OSP na terenie naszego powiatu. Dotychczas powiat przeznaczył na ten cel aż 216 tys. zł, a w projekcie udział wzięło 7 gmin.
Obecnie przekazywana dotacja wynosi 90 000 zł i rozdysponowana została w równych częściach, czyli po 18 000 zł, pomiędzy gminy: Mszana Dolna, Kamienica, Limanowa, Laskowa i Niedźwiedź.
Inwestycja ta pomoże wzmocnić system ostrzegania i alarmowania, wpływając korzystnie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu limanowskiego.