Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800


Młodzież z sześciu krajów gościła w Porębie Wielkiej

20 listopada 2023 r.
Od 4 do 11 listopada br. w Porębie Wielkiej odbyła się wymiana młodzieży „Be Modern Be Successful” (Bądź nowoczesny! Osiągaj sukcesy!) w ramach programu Erasmus+. Wzięła w niej udział młodzież z Polski, Włoch, Litwy, Słowacji, Portugalii i Serbii. Organizacja wymiany młodzieży w bezpośredniej bliskości Gorczańskiego Parku Narodowego to bardzo duży atut projektu. Udział w codziennych warsztatach edukacyjnych przeplatany był krótszymi i dłuższymi wypadami na łono przyrody. Mieszanka „przyjemnego z pożytecznym” pozwoliła zachować odpowiedni balans pomiędzy pracą projektową a odpoczynkiem i regeneracją w trakcie wymiany młodzieży.
Podczas tych ośmiu dni młodzi ludzie nabywali wiedzę na temat zagadnień dotyczących: technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT), wiedzy o Unii Europejskiej, demokracji i inkluzywnym (łączącym wszystkich, wolnym od dyskryminacji) uczestnictwie w demokracji.
Do najważniejszych aktywności zrealizowanych podczas projektu należały: stworzenie platformy internetowej „Be Modern Be Successful”, na której opublikowane zostały wszystkie materialne rezultaty projektu, wizyta w lokalnej szkole podstawowej oraz spotkanie z lokalną młodzieżą, tworzenie prezentacji multimedialnych, podcastów, filmów video na temat głównych zagadnień projektu, wieczorki narodowe, podczas których każda grupa narodowa prezentowała pozostałym uczestnikom projektu swój kraj. Gospodarzem wymiany młodzieży była Fundacja Salamandra z siedzibą w Porębie Wielkiej w gminie Niedźwiedź, powiecie Limanowskim.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content