Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

Porządek obrad XXXV sesji Rady Powiatu Limanowskiego

radni siedzą przy stole konferencyjnym podczas sesji

Poniżej publikujemy porządek obrad XXXV sesji Rady Powiatu Limanowskiego, która odbędzie się w czwartek 31 sierpnia 2023 r.
Zapraszamy również do śledzenia transmisji on-line sesji

Początek obrad: godzina 900.

1. Otwarcie sesji.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XXXIV sesji Rady Powiatu Limanowskiego.
4. Wystąpienia zaproszonych gości:
– zapytania Radnych,
– odpowiedzi.
5. Sprawozdanie Starosty Limanowskiego z pracy Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2023 r.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Limanowskiego.
8. Zapoznanie ze sprawozdaniem Zarządu Powiatu Limanowskiego z dokonanych umorzeń wierzytelności jednostek organizacyjnych Powiatu Limanowskiego oraz ulg udzielonych w I półroczu 2023 r.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie zadania wynikającego z komunikatu Ministra Edukacji i Nauki o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj polskie ślady w Europie”.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze darowizny nieruchomości położonej w Laskowej.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w obrębie nr 3 w Limanowej.
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie mienia nieruchomego Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.

Przerwa w obradach

13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały XXXII/314/23 Rady Powiatu Limanowskiego z dnia 14 marca 2023 r. w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków PFRON na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych.
14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
15. Zapoznanie ze sprawozdaniem z kontroli Komisji Rewizyjnej za okres od 23 grudnia 2022 r. do 30 czerwca 2023 r.
16. Zapoznanie ze sprawozdaniami z działań podejmowanych w roku 2022 przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie na terenie powiatu limanowskiego.
17. Zapoznanie z korespondencją oraz sprawami bieżącymi.
18. Informacja o interpelacjach i zapytaniach Radnych.
19. Wnioski i oświadczenia Radnych.
20. Zakończenie obrad XXXV sesji Rady Powiatu Limanowskiego.