Józefa Rozalia Piszczek zaprasza do podróży w swój malarski „fantazyjny świat” – wystawa w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

30 kwietnia 2024 r.

Od 2 do 31 maja br. w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (Rynek 25) prezentowane będzie malarstwo Józefy Rozalii Piszczek.

Artystka urodziła się w Przyszowej i tam ukończyła szkołę podstawową, a potem Technikum Kolejowe w Nowym Sączu. Ukończyła studia na Wydziale Komunikacji Politechniki Warszawskiej swoje zawodowe życie wiążąc z koleją, jako pracownik w PKP Cargo w Katowicach. Obecnie będąca na emeryturze artystka mieszka w Katowicach. Jednak, jak mówi – Ziemia Limanowska i jej dziedzictwo od zawsze żywo ją interesują i pozostają bliskie sercu artystki, która często gości w rodzinnych stronach.
Po przejściu na emeryturę Józefa Rozalia Piszczek od kilkunastu lat uczestniczy w warsztatach malarskich, prowadzonych przez Kingę Waluszewską – Matuszkiewicz – absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, znaną ze współpracy artystycznej z wybitnym malarzem i ikonografem Jerzym Nowosielskim.

Swoje liczne zainteresowania Pani Józefa stara się ująć w swojej twórczości, co przekłada się na  rozmaitość tematyki obrazów .

– Przedstawiam swój skromny dorobek z ostatnich lat. Życzę miłych przeżyć w podróży przez „mój fantazyjny świat” – zachęca autorka.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania najnowszej wystawy w PCIT w Limanowej!