Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800


Uroczystości 75-lecia działalności Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej

samorządowcy powiatu z upominkami i Agnieszka Orzeł

9 września 2023 r. odbyła się uroczystość podsumowująca obchody 75 – lecia działalności Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej. Była to okazja do złożenia gratulacji i życzeń przez obecnych gości. Okolicznościowy grawerton oraz upominki na ręce Pani Dyrektor Agnieszki Orzeł złożyli Wicestarosta  Limanowski Agata Zięba, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Potaczek oraz radni Grzegorz Wójcik i Bolesław Jania.

 

 

W czasie spotkania krótkie omówienie początków czytelnictwa w Mszanie Dolnej na przełomie XIX i XX wieku przedstawił Michał Wójcik. Zaraz po prelekcji w amfiteatrze przy budynku piękny koncert dała Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

Sobotnia uroczystość kończyła bogaty program obchodów jubileuszu 75-lecia działalności Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej. W dniach 5 – 9 września zorganizowane zostały spotkania z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego oddział Mszana Dolna i Zagórzańskimi Pasjonatami Stowarzyszeniem Rękodzielników w ramach Dnia Otwartego Izby Regionalnej, zajęcia pokazowe i warsztaty dla dzieci w Przystani Marzeń  – Zagórzańskiej Placówce Wsparcia Dziennego, koncert Bogdana Świerczka, warsztat dla dzieci i dorosłych przeprowadzony przez Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość, narodowe czytanie z seniorami z Klubu Senior + połączone z koncertem Stowarzyszenia Muzyka Świata AKORD i Chóru Męskiego im. Hajduka, a w sobotnie przedpołudnie gra miejska dla dzieci śladami bibliotek z Hufcem ZHP Gorczański oraz złożenie wiązanek i zniczy dla uczczenia pamięci bibliotekarek na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content