I Forum Osób Niepełnosprawnych z terenu Powiatu Limanowskiego już za nami!

17 czerwca 2023 r. w Parku Hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej odbyło się I Forum Osób Niepełnosprawnych z terenu Powiatu Limanowskiego. W wydarzeniu Powiat Limanowski reprezentowali: Starosta Mieczysław Uryga, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak, Wicestarosta Agata Zięba, Członek Zarządu Józef Jaworski oraz radni: Marian Wójtowicz, Bolesław Jania. W Forum  udział wziął także Edward Siarka Wiceminister Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i  Łowiectwa.

Organizatorem Forum było Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość. Partnerami wydarzenia byli: Powiat Limanowski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Gmina Niedźwiedź oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu.

Uczestnictwo w Forum było okazją do zaprezentowania się w konkursie placówek z terenu Powiatu Limanowskiego działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, m.in. Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywności Zawodowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Klubu Seniora oraz Placówek Wsparcia Dziennego. Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej zdobyli pierwsze miejsce za swój występ artystyczny.

Podczas Forum złożono podziękowania zasłużonym osobom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W  trakcie trwania Forum na znak jedności zasadzono symboliczną lipę, która towarzyszyć będzie uczestnikom podczas kolejnych spotkań.  Odbywały się również m.in. warsztaty rękodzielnicze, gry i zabawy dla najmłodszych, sprzedaż rękodzieła wykonanego przez placówki, malowanie twarzy, skręcanie balonów oraz zdobienie metodą decoupage.

Forum było okazją do integracji, wspólnych przeżyć artystycznych, rozmów i wzajemnego wsparcia.

Źródło:PCPR Limanowa