II Ogólnopolski Bieg Papieski Ochotniczych Hufców Pracy w Powiecie Limanowskim

plakat biegu hufców pracy z kolorowym popiersiem papieża

15 października 2023 r. odbędzie się II Ogólnopolski Bieg Papieski Ochotniczych Hufców Pracy. Wydarzenie organizowane jest pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Powiatowej edycji biegu patronuje Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Trasa tegorocznego Biegu Papieskiego w Powiecie Limanowskim, liczy około 3 km. Została wyznaczona częściowo na obszarze Gorczańskiego Parku Narodowego; na odcinku Młyny – Polana Trusiówka, a kończy się na Polanie Papieżówka, w dolinie potoku Kamienica Gorczańska. Znajduje się tam szałas, w którym w sierpniu 1976 roku przez dwa tygodnie mieszkał ówczesny Metropolita Krakowski Karol Wojtyła.

Ogólnopolski Bieg Papieski organizowany jest już po raz drugi jednocześnie we wszystkich województwach. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu (również osoby nienależące do Ochotniczych Hufców Pracy). Przedsięwzięcie stanowi formę obchodów Dnia Papieskiego – święta ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi i jest wyrazem czci środowiska Ochotniczych Hufców Pracy wobec świętego Jana Pawła II – patrona instytucji. Udział w Biegu jest bezpłatny. Zapraszamy młodzież oraz wszystkich zainteresowanych uczczeniem w ten sposób XXIII Dnia Papieskiego przypadającego w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Zgłoszenia udziału w biegu przyjmowane są do 6 października 2023 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: e.czyzewska@ohp.pl

Regulamin wydarzenia, pełny program oraz karta zgłoszenia dostępne są poniżej:

plakat biegu hufców pracy z kolorowym popiersiem papieża

źr.: OHP Limanowa