III Małopolski Dzień dla Klimatu w Powiecie Limanowskim

15 kwietnia 2024 r.

W piątek 12 kwietnia 2024 roku, przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej, odbyły się obchody już III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem akcji. Kampanię zorganizowano w ramach realizacji zintegrowanego projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA- ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii w województwie Małopolskim’’.

Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego otwarcia uroczystości oraz przywitania uczestników, którymi byli nauczyciele oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej. Po oficjalnym otwarciu, głos zabrał Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk, który podkreślił znaczenie drzew w walce o poprawę klimatu. Krótką prelekcję wygłosił także Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Limanowa Andrzej Pec, który przybliżył uczestnikom wydarzenia podstawowe zasady sadzenia drzew. Następnie uczestnikom akcji przekazano sadzonki drzew. 200 drzewek przekazano również poprzez Urząd Gminy Mszana Dolna do innych szkół znajdujących się na terenie Gminy.