Jubileusz 70-lecia SZS i podsumowanie współzawodnictwa sportowego województwa małopolskiego

27 października 2023 r.

27 października 2023r. w hali sportowej przy I LO im. Jana Matejki w Wieliczce  miała miejsce Gala 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego połączona z uroczystym podsumowaniem „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego w roku szkolnym 2022/2023. Wydarzenie zorganizował Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Mateusz Małodziński  II Wicewojewoda Małopolski, Sylwia Czeremuga Dyrektor Sportu i Igrzysk Olimpijskich, Dawid Puszko Zastępca Dyrektora Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, jak również Starostowie powiatów: wielickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, wadowickiego oraz wójtowie kilku gmin małopolski. Obecni byli także: Wiceprezes Krajowego SZS Feliks Piwowar, Włodzimierz Nowak Honorowy Prezes MSZS, Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych oraz Uczniowie i Nauczyciele – zwycięzcy we Współzawodnictwie Sportowym.

Podczas uroczystości jubileuszowej wręczono również odznaczenia i wyróżnienia przyznane przez prezydenta RP i Ministra Sportu oraz Marszałka Województwa Małopolskiego dla osób, szczególnie zasłużonych w działalność społeczną na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu w województwie małopolskim.

Odznaczeni zostali:

• Złotym Krzyżem Zasługi: Feliks Piwowar
  • Srebrnym Krzyżem Zasługi: Tadeusz Kalata, Maria Kądziołka, Andrzej Nowak , Janusz Pawlik
  • Brązowym Krzyżem Zasługi:  Ewa Bereś, Marek Burda, Izabela Cembrzyńska, Teresa Piwowar, Tadeusz Watycha, Agata Wdowik , Piotr Zalewski i  Dariusz Zawiślan.
  • Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Sportu” : Maria Kądziołka
  • Srebrną Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Sportu” : Teresa Piwowar
  • Brązową Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Sportu”: Marek Szymański i Urszula Ząbek
  • Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Sportu” : Maria Kądziołka
  • Srebrną Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Sportu” : Teresa Piwowar
  • Brązową Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Sportu”: Szymański i Urszula Ząbek
  • Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski: Waldemar Gramek,  Andrzej Nowak oraz  Feliks Piwowar.

Samorząd Województwa Małopolskiego przyznał Małopolskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu jedno z najważniejszych wyróżnień

nadawanych przez władze samorządowe Województwa Małopolskiego Nagrodę Srebrny Medal „Polonia Minor” za działalność na rzecz

Małopolski.

W swoim wystąpieniu urzędujący Prezes MSZS – Pan Waldemar Gramek przybliżył zebranym krótki rys historyczny SZS oraz sylwetki byłych Prezesów MSZS.  Minutą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już działaczy sportowych.

Podczas wydarzenia wręczono pamiątkowe Jubileuszowe Medale 70-lecia SZS, dyplomy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz podziękowania wystosowane w imieniu Zarządu MSZS, które otrzymali  nauczyciele z Powiatu Limanowskiego: Maria Kądziołka, Paweł Pięta, Zbigniew Stachura, Wojciech Biel, Tomasz Olczyk, Krzysztof Jarosz, Rafał Franczyk, Feliks Smęda, Artur Żaba, Albert Golonka, Teresa Piwowar, Piotr Groń,

W drugiej części uroczystości odbyło się wręczenie pucharów za osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za rok szkolny 2022/23 w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady oraz zwycięskich powiatów.

W gronie wyróżnionych, najlepszych szkół Małopolski znalazły się także szkoły Powiatu Limanowskiego:

• Igrzyska Dzieci – SP 3 Limanowa ( mgr Tomasz Olczyk)
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej – SP Zalesie ( mgr Rafał Franczyk)
  • SP 1 Mszana Górna ( mgr Krzysztof Jarosz)

Licealiada Młodzieży – I LO Limanowa ( mgr Feliks Smęda

Licealiada Młodzieży – I LO Limanowa ( mgr Feliks Smęda )

Powiat Limanowski – ZPO MOS PL Limanowa (dyrektor Paweł Pięta, wicedyrektor Feliks Piwowar)

Serdecznie gratulujemy!

W listopadzie br. Powiatowy SZS Limanowa planuje organizację obchodów Jubileuszu SZS, w czasie których zostaną uhonorowane m.in. medalami 70-lecia SZS osoby zasłużone w działalności na rzecz rozwoju sportu szkolnego w Powiecie Limanowskim.

źr./fot.: MOS Limanowa