Jubileusz 70 – lecia ZS im. KEN w Tymbarku

Wyjątkowy jubileusz 70 – lecia powstania szkoły obchodzili nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. W tym uroczystym wydarzeniu społeczności szkolnej towarzyszyli również przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak oraz Radna Powiatu Beata Krzyściak.

Jubileusz połączony z pożegnaniem absolwentów szkoły odbył się 26 kwietnia 2019 r. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Tymbarku, a po niej odbyła się oficjalna akademia na sali gimnastycznej szkoły. Na wstępie zaprezentowana został historia szkoły w Okruchach pamięci. Następnie życzenia dla całego grona pedagogicznego, rodziców i uczniów, na ręce Pani Dyrektor Jolanty Dunikowskiej – Wszołek złożyli zaproszeni goście.

Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podsumowania 70 lat pracy. To czas na powrót do przeszłości i docenienie wszystkich tych dzięki którym tworzył się dorobek tej Szkoły. To również czas na docenienie obecnych pedagogów, którzy wydają wspaniałych wychowanków reprezentujących Szkołę na bardzo wysokim poziomie. W tym uroczystym dniu życzę całej społeczności szkolnej wszelkiej pomyślności dalszych osiągnięć w pracy oraz szczęścia w życiu osobistym. – mówił Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Jubileusz połączony był z pożegnaniem Absolwentów szkoły oraz okazją do wręczenia najlepszym uczniom gratulacji i wyróżnień.