Konkurs pn. „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy” rozstrzygnięty!

Zdjęcia stroików

Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Gospodarowania Nieruchomościami i Ochrony Środowiska, Powiatowe Centrum Ekologiczne, Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na początku grudnia ogłosiło konkurs na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz do osób z organizacji pozarządowych, grup senioralnych, stowarzyszeń, (KGW), do osób objętych pomocą instytucjonalną (DPS, ŚDS, WTZ), a także do osób indywidualnych powyżej 18-stego roku życia z terenu powiatu limanowskiego nie spełniający kryteriów w/w kategorii.

Celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym.

Do dnia 17 grudnia wpłynęło 176 prac, spośród których Komisja Konkursowa wybrała ich zdaniem najładniejsze. W pierwszej kolejności Komisja brała pod uwagę nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia, folkloru, oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, samodzielność wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych.

 

W kategorii I Dzieci w wieku szkół podstawowych klasy 1 do 3:

MIEJSCE I: Damian Sadkiewicz SP Szyk

MIEJSCE II: Szymon Bukowiec SP Jaworzna

MIEJSCE III: Bartosz Włodarczyk SP Męcina

Wyróżnienia:

Anna Wójtowicz SP Krasne Lasocice

Kacper Kubacki SP Wysokie

Weronika Szumilas SP Siekierczyna

Sandra Tokarczyk SP Świdnik

Filip Stanisz SP Kamionka Mała

Oliwia Gurgul SP Świdnik

Karol Pawliński SP Nowe Rybie

Kamila Zając SP Świdnik

Anna Drożdż SP Szyk

 

W kategorii II Dzieci w wieku szkół podstawowych klasy 4 do 8, oraz 3 gimnazjum:

MIEJSCE I: Angelika Staśko SP Nr 4 Słopnice

MIEJSCE II: Izabela Talar SP Nr 1 Szczawa

MIEJSCE III: Krzysztof Wójtowicz SP Krasne Lasocice

Wyróżnienia:

Łukasz Budacz SP Wilczyce

Grzegorz Żelazko SP Nr 1 Przyszowa

Hubert Faron SP Zasadne

Weronika Szczurek SP Jurków

Miłosz Banach SP Nr 4 Słopnice

Anna Pawlińska SP Nowe Rybie

Maria Augustyn SP Zasadne

Agata Rusnak Niepubliczne Gimnazjum Piekiełko

Agnieszka Gorczowska SP Zasadne

 

W kategorii III Młodzież szkół średnich:

MIEJSCE I: Patrycja Siepak ZS Tymbark

MIEJSCE II: Paulina Zapała ZSP Mszana Dolna

MIEJSCE III: Robert Matras SOSW Dobra

Wyróżnienia:

Magdalena Dudziak ZSTiO Limanowa

Marzena Stanisz SOSW Dobra

Marcin Dziadek ZSP Mszana Dolna

Maciej Limanówka SOSW Dobra

 

W kategorii IV Osoby z organizacji pozarządowych, grup senioralnych, stowarzyszeń, (KGW):

MIEJSCE I: Zofia Kuchnia Stowarzyszenie Seniorów w Gminie Kamienica

MIEJSCE II: Michalina Rucińska KGW Zbludza

MIEJSCE III: Maria Gierczyk KGW Zasadne

Wyróżnienia:

Anna Kaletka Dzienny Dom Seniora Dobra

Ewelina Białoń KGW Lipowe

Janina Kajzar Stowarzyszenie Seniorów w Gminie Kamienica

 

W kategorii V Osoby objęte pomocą instytucjonalną (DPS, ŚDS, WTZ):

MIEJSCE I: Teresa Ubik WTZ Tymbark

MIEJSCE II: Aureli Handy DPS Kasina Wielka

MIEJSCE III: Czesława Gołuszka DPS Mszana Dolna

Wyróżnienia:

Anna Franczak ŚDS Limanowa

Piotr Serafin WTZ Tymbark

Dominik Augustyn ŚDS Ujanowice

 

W kategorii VI Osoby indywidualne powyżej 18-stego roku życia nie spełniające kryteriów w/w kategorii:

MIEJSCE I: Stanisława Florek

MIEJSCE II: Katarzyna Kwit

MIEJSCE III: Angelika Bogacz

Wyróżnienia:

Elżbieta Knapik

Agnieszka Rusnak

Ewa Hojnor

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się wkrótce w Starostwie Powiatowym w  Limanowej, o czym poinformujemy w późniejszym czasie.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij