Limanowscy policjanci podsumowali okres wakacyjny na terenie powiatu

Wakacje były dla wielu osób czasem wypoczynku i dobrej zabawy. Dla policjantów to okres wytężonej i ciężkiej pracy, podczas której funkcjonariusze dbali o to, aby wszyscy cali i zdrowi dojechali do miejsca wypoczynku oraz wrócili z urlopu. Policyjne podsumowanie wakacji na drogach powiatu limanowskiego to ponad 2100 kontroli drogowych, 10 wypadków drogowych i 158 kolizji.

Okres wakacyjny to dla służb mundurowych czas wzmożonej pracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz urlopowiczom.

Od 23 czerwca br. do 3 września br. limanowscy funkcjonariusze skontrolowali 2160 pojazdów.Zatrzymali 20 praw jazdy kierowcom, i ujawnili 20 kierujących którzy prowadzili pojazd po alkoholu. Na drogach powiatu limanowskiego w okresie wakacji doszło do 10 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 14 zostało rannych. Policjanci odnotowali w tym czasie 158 kolizji. Funkcjonariusze nałożyli 727 mandatów, pouczyli blisko 500 osób. Mundurowi zatrzymali 20 praw jazdy i 139 dowodów rejestracyjnych.
Policjanci w czasie wakacji zabezpieczali wiele imprez oraz uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych.

W najbliższych tygodniach mundurowi będą prowadzili wzmożone działania w rejonach szkół, a wiedzę na temat prawidłowych zachowań na drodze będą przekazywali podczas spotkań w szkołach.