Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na warsztaty „PROGNOZA POGODY, czyli jak przewidywano pogodę bez meteorologów i internetu”

10 maja 2024 r.

11 maja 2024 r. w godzinach  od 10:00 do 14:00 Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej (ul. Józefa Marka 13) organizuje warsztaty pod nazwą „PROGNOZA POGODY, czyli jak przewidywano pogodę bez meteorologów i internetu”.

Podczas wydarzenia uczestnicy warsztatów dowiedzą się między innymi: kim byli Płanetnicy, jak obserwacja nieba, roślin i zwierząt pomagała przepowiedzieć pogodę, co trzeba było zrobić, żeby dogonić deszcz.

Przyjrzą się również tradycji Zielonych Świątek oraz stworzą ilustrację na podstawie opowieści o płanetnikach. W części drugiej wydarzenia organizatorzy zaplanowali: ognisko i pieczenie kiełbasek, a w przypadku niekorzystnej pogody – poczęstunek na terenie Muzeum.

Kontakt/zapisy: administracja@muzeum.limanowa.pl, tel. 18 337 20 42 .

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów dostępne są TUTAJ oraz na zamieszczonym poniżej plakacie: