Odbył się turniej charytatywny „Gramy dla Julki”

12.02.2023 r. w Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się charytatywny event sportowo – rekreacyjny pt. „Gramy dla Julki”, którego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie chorej 11 – letniej Julki Nieckuli. Zebrano kwotę 17 729,70 zł. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, a organizatorem turnieju był Artur Żaba radny powiatowy.

W marcu 2022 roku u Julki zdiagnozowano nowotwór mózgu. W głowie Julki rozwijały się trzy guzy, z których usunąć można było tylko jeden, bo dwa pozostałe znajdowały się obok nerwów wzrokowych. Od maja 2022 r. Julka jest leczona na oddziale onkologii i hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Przechodzi chemioterapię. Nie poddaje się i walczy w szpitalu, który od roku stał się dla niej niemal domem. Jej największym marzeniem jest powrót do zdrowia. Jednak wiąże się to z kosztownym leczeniem, rehabilitacją, stałymi konsultacjami i licznymi hospitalizacjami. Rodzice i Ludzie Dobrego Serca starają się zrobić wszystko, aby pomóc tej dzielnej dziewczynce.

Głównym punktem imprezy był turniej koszykówki rozgrywany przez 7 drużyn w systemie 3×3. Towarzyszyły mu dodatkowe atrakcje: mini kwiaciarnia, kiermasz ciast i rękodzieła, loteria fantowa, konkurs wsadów do kosza, animacje dla dzieci a na zakończenie fluo-dyskoteka.

Sponsorzy imprezy: Starostwo Powiatowe w Limanowej,Urząd Gminy Mszana Dolna,Urząd Miasta Mszana Dolna, Urząd Gminy Niedźwiedź, OSP Lubomierz, Party z Budką, Tymbark S.A., Firma Bogmar – okna , drzwi, bramy, Teekanne, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników, Zagórzańskie Dziedziny, Koło Gospodyń Wiejskich w Kasinie Wielkiej „Zagórzanki”, Koło Gospodyń Wiejskich Kamienica Dolna, Dekoracje – Kwiaciarnia Agnieszka Nieckula

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content