Zawody nartorolkowe Aktywna Mogielica Uphill IV na Nartorolkach” 2023

trzech starszych panów na podium z dyplomami, przed nimi wicestarosta i Józef Jaworski

16  września 2023 r. na trasach wokół góry Mogielica „Aktywna Mogielica” Zalesie odbyły się po raz czwarty biegi nartorolkowe „Aktywna Mogielica Uphill IV”, Fischer Rollerski Cup 2023 organizowany pod patronatem honorowym Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi.

Na  trasach Słopnice – Zalesie, przy sprzyjających warunkach pogodowych zawodnicy z różnych regionów kraju rywalizowali w biegach stylem klasycznym – na dystansie 8,5 km oraz stylem dowolnym dla dzieci i młodzieży do 17 lat (amatorzy i zawodnicy).

Trasa dostarczyła wielu wyzwań, ale też wspaniałych emocji i wrażeń zawodnikom i dopingującym ich licznie kibicom.

W wydarzeniu uczestniczyli również Wicestarosta Agata Zięba oraz Józef Jaworski – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, którzy wzięli udział w ceremonii wręczenia medali oraz nagród dla zawodnikom.

Pełna klasyfikacją wyników w poszczególnych kategoriach dostępna jest TUTAJ  oraz na pifsport.com.pl.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom nartorolkowych zawodów na trasach „Aktywna Mogielica” w Beskidzie Wyspowym!

Przez cały czas nad przebiegiem wydarzenia oraz bezpieczeństwem uczestników czuwały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: OSP Zalesie, OSP Zbludza oraz OSP Słopnice.

O podniebienia uczestników i pyszny  poczęstunek zadbały natomiast Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia.

Dziękujemy uczestnikom, kibicom i organizatorom sobotniego biegu, a także wszystkim partnerom, instytucjom ,osobom i organizacjom za wsparcie i wkład w organizację zawodów.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję!

źr./fot.: UKS Wierchy Zalesie, PIF Sport