Podsumowanie projektu Stowarzyszenia Artystów Pełna Skrzynia z Pisarzowej i Warsztatów Artystycznych Czerwone Korale pt. „Historia Lachów limanowskich kapliczkami pisana”

Grupa dzieci oraz trzech dorosłych opiekunów w strojach regionalnych podczas występu

W ostatnim tygodniu grudnia i 2022 roku odbyło się spotkanie podsumowujące projekt realizowany przez Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia”  i Warsztaty Artystyczne Czerwone Korale” z Pisarzowej pod tytułem „Historia Lachów limanowskich kapliczkami pisana”. Projekt był wspierany finansowo przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Gminę Limanowa, oraz współtworzony przez Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia” z Pisarzowej.

Wydarzenie odbywające się w okresie Świąt Bożego Narodzenia dało okazję do odtworzenia i pielęgnowania pięknych tradycji regionu związanych z tym wyjątkowym czasem,  takich jak wspólne kolędowanie, które zaprezentowali młodzi uczestnicy warsztatów.

Organizatorzy dziękują przybyłym na spotkanie gościom.

-„Liczna obecność  zawsze motywuje członków Czerwonych Korali do dalszej pracy, dzięki Wam nasze dzieciaki mają motor do dalszej pracy i rozwoju, a Rodzice i Dziadkowie do włączania się w tworzenie naszej wspólnej historii. Do zobaczenia przy kolejnych wspólnych projektach, bo tylko wtedy mają one sens, kiedy chcecie naszej obecności w życiu Pisarzowej.” – podkreślała podsumowując wydarzenie Małgorzata Górka – Kierownik Warsztatów Artystycznych Czerwone Korale.

źródło/ fot.: Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale”