Porządek obrad II Sesji Rady Powiatu Limanowskiego

rada powiatu podczas sesji

22 maja 2024 r.

W piątek, 24 maja 2024 r.  o godz. 8.00 odbędzie się II w tej kadencji Sesja Rady Powiatu Limanowskiego.
Transmisja obrad będzie dostępna tutaj.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Wnioski do porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXXIX Sesji Rady Powiatu.
  4. Przyjęcie protokołu z I Sesji Rady Powiatu.
  5. Wystąpienia zaproszonych gości:
    – zapytania Radnych;
    – odpowiedzi.
  6. Sprawozdanie Starosty Limanowskiego z pracy Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Budżetowej Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Zdrowia Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji ds. Pomocy Społecznej Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji ds. Problemów Bezrobocia Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji ds. Rozwoju i Inicjatyw Gospodarczych Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Edukacji Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Bezpieczeństwa Obywateli Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji ds. Infrastruktury Rady Powiatu – wyboru Członków Komisji oraz jej Przewodniczącej/go.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Wiceprzewodniczącej/go Rady do podpisywania  polecenia wyjazdu służbowego dla Przewodniczącego Rady i ustalenia zasad zwrotu kosztów  podróży służbowych dla Radnych.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Limanowskiego.

Przerwa w obradach

1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr IV/52/19 Rady Powiatu Limanowskiego z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji zadania publicznego w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu położonego w tzw. Strefie Aktywności Gospodarczej w Limanowej.
  4. Zapoznanie z korespondencją oraz sprawami bieżącymi.
  5. Informacja o interpelacjach i zapytaniach Radnych.
  6. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  7. Zakończenie obrad II sesji Rady Powiatu Limanowskiego.