Powiat Limanowski otrzymał wsparcie na zabezpieczenie osuwiska w Tymbarku

Zielony plakat z białym napisem Powiat Limanowski i kwotą dotacji na czerwonym tle

23 maja 2024 r.

W dniu 22 maja br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda Krzysztof Jan Klęczar oraz reprezentujący Powiat Limanowski starosta Mieczysław Uryga, wicestarosta Ewa Filipiak oraz skarbnik Elżbieta Nastałek podpisali umowę o przyznaniu środków na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych. Dofinansowanie w wysokości 240 000 zł otrzymał projekt polegający na wykonaniu dokumentacji projektowo-budowlanej w ramach zadania „Stabilizacja osuwiska nr 8358 wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1632 Kępanów – Tymbark w miejscowości Tymbark”. Wsparcie to pokryje aż 80% wartości zadania po przetargu, gdyż szacunkowy koszt dokumentacji to 300 000 zł. Opracowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej to niezbędny wstęp do właściwych prac, których celem jest zabezpieczenie osuwiska. Kolejnym będzie odtworzenie zniszczonej infrastruktury drogowej.

Warto dodać, że z puli rezerwy celowej budżetu państwa, w Województwie Małopolskim dofinansowanych zostanie 14 zadań w 9 jednostkach samorządu terytorialnego na łączną kwotę prawie 15 mln zł.

fot. Materiały Prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie