Przed nami 25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”

W sobotę 12 sierpnia w Limanowej odbędzie się 25. Międzynarodowy Wyścigu Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” pod patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jednym ze współorganizatorów wyścigu jest Powiat Limanowski.

Memoriał jest jednodniowym szosowym wyścigiem poświęconym pamięci wybitnego polskiego trenera kolarskiego Henryka Łasaka, a jego tradycja i renoma sprawia, że w każdej edycji biorą udział licznie mistrzowie kolarscy z Polski i Europy. Wyścig umieszczony jest w światowym kalendarzu wyścigów kolarskich Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w grupie wyścigów Europe Tour i zostanie rozegrany w klasie – 1.2 UCI.
W tym roku przypada dwudziestopięciolecie togo atrakcyjnego, ale i dość wymagającego pod względem trasy klasyku. Obchodzona jest również pięćdziesiątą rocznica śmierci znakomitego trenera jakim był Henryk Łasak oraz pięćdziesięciolecie zdobycia przez Polaków na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym 1973 w Barcelonie trzech medali: dwa złote, które zdobyli – Ryszard Szurkowski w wyścigu ze startu wspólnego amatorów i polski zespół w jeździe drużynowej na czas amatorów w której startowali Lucjan Lis, Tadeusz Mytnik (Dyrektor tego Wyścigu) , Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski oraz jeden srebrny, który zdobył Stanisław Szozda w wyścigu ze startu wspólnego amatorów. Dwa medale zdobyte w wyścigu ze startu wspólnego amatorów to pierwsze medale dla Polski w tej konkurencji.

Przy okazji 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego im. Henryka Łasaka 12 sierpnia odbędzie się także MINI WYŚCIG KOLARSKI. Szczegóły dot. mini Wyścigu TUTAJ

Memoriał Henryka Łasaka jest najwyżej klasyfikowanym jednodniowym wyścigiem kolarskim rozgrywanym w Polsce, zaliczanym do najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Zwodnicy do pokonania będą mieli dystans 151 km na trasie Limanowa- Stara Wieś- Zalesie- Kamienica- Słopnice- Limanowa.

Przewodnik 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał im. Henryka Łasaka” z Harmonogramem czasowym znajduje się TUTAJ

W godz. 11.35- 12.35 przy ul. Br. Czecha (przy Limanowskim Domu Kultury) będzie mieć miejsce prezentacja ekip kolarskich, natomiast o godz. 12.45 odbędzie się Start Honorowy.

O godz. 12.50 z ul. Rynek nastąpi Start Ostry, a około godz. 16.17-16.40 planowany jest przyjazd na Metę, która zlokalizowana będzie przy ul. Br. Czecha. Po przybyciu na Metę odbędzie się ceremonia Dekoracji.

Na trasie przejazdu kolarzy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu stąd prośba do kierowców o ostrożność i wyrozumiałość.

Zapraszamy do udziału!