„Równać szanse” – program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej

grafika - równać szanse 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej  otrzymała dofinansowanie z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności na działania w ramach programu ,,Równać szanse’’, który to program realizuje Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Program ten ma na celu wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.  Program pokazuje młodym ludziom,że mają takie samo prawo, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie, bez względu na miejsce z którego pochodzą.

Podstawą programu „Równać szanse” są lokalne projekty, które dla młodzieży mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać nowe kontakty. Projekt ten wymaga i bazuje na aktywności młodzieży – tylko w ten sposób nabędą oni nowych kompetencji i umiejętności.

Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, którzy chcą ciekawie spędzić czas poza zajęciami szkolnymi, rozwinąć swoje zainteresowania a także zmierzyć się z wyzwaniami projektu.

Udział w projekcie to dla uczestników szansa  zmierzenia się z ciekawymi wyzwaniami, umocnienia wiary we własne możliwości i zdobycia nowych doświadczeń, rozwijania kreatywności oraz aktywnego spędzenia czasu. Na uczestników czekają  ponadto m.in. gadżety promocyjne od Fundacji, spotkanie ze znanym youtuberem, wyjazd do innej grupy realizującej swój projekt.

Zapisu do programu można dokonać telefonicznie lub mailowo do 5 lutego 2021 r. Warto wziąć pod uwagę ze ilość miejsc jest ograniczona

Wszelkich informacji o programie udziela filia Miejskie biblioteki Publicznej w Sowlinach:

Tel. 18 3371 – 611

Mail: sowliny@mbp.limanowa.pl

źr.: MBP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content