Święto Patrona Szkoły w ZSTI w Mszanie Dolnej

Swięto patrona szkoły w ZSTi w Mszanie Dolnej

Wczoraj 13 czerwca w Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły, podczas których wręczono setną Lilię św. Antoniego – najwyższe odznaczenie ZSTI. W uroczystościach Powiat Limanowski reprezentował Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Franciszek Dziedzina.

Wydarzenie rozpoczęła Gala, podczas której przedstawiciele grona pedagogicznego wraz z Wicestarostą Mieczysławem Urygą wręczyli Lilię św. Antoniego dla ks. Rafała Ryczka byłego wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej i byłego katechety w ZSTI.

Wyróżnienie to przyznawane jest od 2009 roku – w kwietniu szczególnie zasłużonym absolwentom – abiturientom, w czerwcu – osobom wspierającym szkołę w różnych dziedzinach jej działalności. Do tej pory Lilią wykonywaną na specjalne zamówienie wyróżniono już 100 osób. Jako pierwszy otrzymał ją Jan Puchała starosta powiatu limanowskiego.

Gratuluję tak zaszczytnego wyróżnienia, które jest dowodem szczególnej więzi i zasługi dla społeczności Zespołu Szkół Techniczno Informatycznych w Mszanie Dolnej. Życzę wiele powodzenia w realizowaniu codziennego powołania oraz samych dobrych chwil i życzliwych ludzi wokół – złożył życzenia na ręce ks. Rafała Ryczka Wicestarosta Limanowski.

Wicestarosta wraz z przedstawicielami szkoły wręczają Lilię dla księdza

Podczas uroczystej mszy św., odprawionej przez ks. Rafała Ryczka i ks. Marka Pitalę, modlono się w intencji całej społeczności szkolnej przez wstawiennictwo św. Antoniego, którego relikwie zostały przywiezione z Padwy 5 lat temu. Po zakończonej Mszy nauczyciele, uczniowie i zaproszeni gości wzięli udział w części artystycznej uroczystości. Rozegrano m.in. turniej klas o tytuł „Klasy z klasą”, w którym zmagania uczniów wspierali wychowawcy. Podczas wydarzenia miał miejsce „Przegląd talentów”, a na zakończenie wspólny GRILL