Święto Ziemniaka w Starej Wsi

Już po raz dziesiąty 3 września 2023 r. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi I zorganizowało „ Święto Ziemniaka” czyli imprezę integracyjną, która pozwala odkrywać czym są wspólne rozmowy, zabawa oraz odkrywanie smaków doskonałych potraw kuchni regionalnej przygotowanej przez niestrudzone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi I pod przewodnictwem Przewodniczącej Koła Marii Fiejtek. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba, Członek Zarządu Józef Jaworski, a także Radni Powiatu Ewa Filipiak oraz Stefan Hutek.

Panie przygotowały przeróżne dania na bazie ziemniaka. Jak co roku na „Święto Ziemniaka” przybył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, który przywitał przybyłych gości jak i mieszkańców Starej Wsi. Nie zabrakło atrakcji w postaci wesołego miasteczka dla dzieci jak i również rytmów w wykonaniu zespołu muzyków ludowych kapeli Starowiejski Hyr, którzy w skocznym i radosnym śpiewie ukazywali piękno tradycji związanych z kulturą i umiłowaniem rolnictwa i piękna przyrody okalającej Ziemię Limanowską.

Źródło,fot.: UG Limanowa