Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu ma nową salę gimnastyczna i sztandar

4 września 2023r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. W ten dzień otwarta została również nowo wybudowana sala gimnastyczna oraz odbyło się poświęcenie i nadanie szkole sztandaru. Powiat Limanowski podczas wydarzenia reprezentowali: Józef Pietrzak Przewodniczący Rady Powiatu, Agata Zięba Wicestarosta oraz Kazimierz Jasiński radny powiatu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, podczas której proboszcz parafii Czarny Potok, ks. Krzysztof Klimczak poświęcił sztandar szkoły. Następnie dokonano otwarcia sali gimnastycznej poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości. Po przywitaniu gości przez panią Dyrektor Teresę Kożuch odbyło się przekazanie sztandaru szkole przez jego fundatora, pana Wiesława Czopa wraz z Wójtem Gminy Łukowica, panem Bogdanem Łuczkowskim. Kolejnym punktem programu były przemówienia zaproszonych gości, podczas których wójt gminy wraz z panią Dyrektor ZOE Joanną Juras przedstawili prezentację z historii powstania nowej sali gimnastycznej. Na koniec głos zabrała pani Dyrektor szkoły, która wręczyła podziękowania przybyłym gościom.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny dzieci i uczniów naszej szkoły, którzy przenieśli nas do świata utworów patrona szkoły, Henryka Sienkiewicza.
Na zakończenie wszyscy mogli zwiedzić nowo powstałą salę historyczną.

Źródło,fot.: SP w Jastrzębiu